Laptop HP 255 G10 R7 / 32GB / 512GB SSD / 15.6" FHD SVA / Windows 11 Home (silver)
15,6" (39,6 cm) / AMD RYZEN 7-7735U 2.70 GHz / 32GB / 512GB SSD / Windows 11 Home| Brand: | HP |
| Category: | Consumer Laptops |
| Code: | NB15HP00099 |
| Stock: | More than 5 |
| Warranty: | 1 year |
Prices are visible only to users! Login
| Graphics | Integrirana |
| Touchscreen | Ne |
| Operating System | Windows 11 Home |
| SSD | Yes |
| Disk Capacity | 512GB SSD |
| RAM | 32GB |
| Processor Description | AMD RYZEN 7-7735U 2.70 GHz |
| Processor | AMD Ryzen 7 |
| Screen Resolution | 1920 X 1080 |
| Screen Diagonal | 15,6" (39,6 cm) |
| Condition | NEW |
| Warranty | 1 leto |
| Stock | In stock |
| Optical Drive | Brez |
| Keyboard | US keyboard + SLO/CRO engraving |
| Illuminated Keyboard | Ne |
| Brand | HP |
HP 255 G10 is an excellent portable computer suitable for efficient office work or home use. A powerful Ryzen 7 processor, 32 GB of memory and 512 GB SSD ensure fast, stable and smooth operation, while the integrated AMD Radeon 680M graphics card provides responsive display on the FHD screen.
Processor AMD Ryzen 7 7735U 2.7 GHz (up to 4.75 GHz, L3 cache 16MB)
Display 39.6 cm (15.6") FHD SVA (1920x1080), 250nits
Memory 32GB, 512GB PCIe NVMe SSD disk
Integrated graphics AMD Radeon 680M
Operating system Windows 11 Home
More details:
- DDR5-4800 (both slots occupied).
- built-in stereo speakers, built-in microphone, HD 720p webcam
- Wi-Fi 6 (802.11ax), Bluetooth 5.4
- touchpad, numeric keypad
- silver colored case
Interfaces:
- 2x USB Type-A 3.2 Gen 1.0 5 Gbps
- 1x USB Type-C 3.2 Gen 1.0 5 Gbps (for data transfer)
- 1x HDMI v1.4b port
- 1x 3.5mm audio
Battery: 3-cell, 41Whr, Li-ion
Dimensions: 36 x 23.6 x 1.86 cm
Weight: 1.52 kg
* We reserve the right to errors on the website in both image and text parts and do not assume responsibility for them.
Responsible Person in EU
An economic operator based in the EU that ensures product compliance with the required regulations.
HP
HP REG 23010, 08028 Barcelona
Spain
reg@hp.com
