Desktop HP Pro Mini 400 G9 i5 / 16GB / 512GB SSD / Windows 11 Pro (black)
| Brand: | HP |
| Category: | Desktop Computers |
| Code: | PCHP00013-2 |
| Stock: | More than 5 |
| Warranty: | 1 year |
| Graphics Description | Intel UHD Graphics 770 |
| Graphics | Integrirana |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| SSD | Yes |
| Disk Capacity | 512GB SSD |
| RAM | 16GB |
| Processor Description | Intel Core i5-13500T 1,6 GHz |
| Processor | Intel Core i5 |
| Type | Namizni računalnik |
| Condition | NEW |
| Warranty | 1 leto |
| Stock | In stock |
| Optical Drive | Brez |
| Keyboard | DE keyboard + SLO/CRO engraving |
| Color | Črna |
| Brand | HP |
HP Pro Mini 400 G9 – Compact performance for any space
The HP Pro Mini 400 G9 is an ultra-compact business PC that combines top-notch performance, modern connectivity, and advanced security in a sleek, ultra-small form factor. It's designed for modern offices and work-from-home environments where power, space, and efficiency are key. Despite its size, it offers the power of the latest Intel Core processors, fast SSD performance, and a variety of connectivity options. It's ideal for users who need a reliable PC with a small footprint, but also expect high security, stability, and flexibility for everyday work.
Intel Core i5-13500T 1.6 GHz processor (up to 5.2 GHz, 20MB cache)
16GB memory, 512GB PCIe NVMe M.2 SSD drive
Integrated Intel UHD Graphics 770
Operating system: Windows 11 Pro
Features:
- DDR5 (two slots, one occupied with 8GB, support up to 32GB)
- LAN 100/1000Mb/s
- TPM 2.0
- USB mouse and keyboard included
- power supply 90W (external)
Expansion slots:
- 2x M.2 (1x M.2 2230 slot for WLAN and 1x M.2 2280)
- 1x 2.5"
Front interfaces:
- 1x USB Type-C
- 2x USB Type-A 3.1
- 1x combined audio input/output
Rear interfaces:
- 2x DP 1.4
- 1x HDMI
- 2x USB Type-A 3.0
- 1x USB 3.1
- 1x LAN (RJ45)
Color: black
Dimensions: 17.7 x 3.4 x 17.5 cm
Weight: 1.42 kg